player

niedziela, 28 grudnia 2014

Odparzona pupka u krasnoludka. Bo pielucha była za tania.

A teraz najdziwniejsza rzecz jaką odkryłam. Czasem odparzona dupka ma coś wspólnego z współdziałaniem pieluchy, kremu i chusteczek.
Na przykład, markowa pielucha i markowe chusteczki, i wszystko gra. Zmieniamy pieluchę na tanią, a chusteczki bez zmian i... czerwona pupka. Wiec na pewno pielucha uczula, bo to ją zmieniliśmy! A co gdy powiem, zmień chusteczki, np kup tez te same tanie, z tej serii co pieluszkę? Albo jakiekolwiek inne? Czemu to zawsze obrywa pielucha? 

Co chusteczki mają do tego skoro zmieniliśmy pieluchę? A no czasem bardzo dużo. Zazwyczaj jest tak, ze rzeczy z serii są do siebie dostosowane. Np pielucha ma jakieś aloesy a chustki nie, i poziom tej substancji nie uczula. Albo chustki mają mało i pielucha ma mało i tez jest ok. A potem zmieniamy pieluchę, i się okazuje ze jest nadmiar czegoś i pupa się świeci na czerwono.

 Chusteczki najlepiej jest zmienić na coś w wersji sensitive. Minimalny skład, zero jakiś niepotrzebnych dodatków. Czasem nie chustki a krem ochronny ma jakieś składniki co nie pasują do kompletu. Trzeba samemu popatrzeć. U nas dopiero podczas ząbkowania pojawiały się odparzenia, przez ostre kupy. Dupka mogła nosić każde pieluchy jakie tylko chciała. Jestem zwolenniczką tanich pieluch. Testujemy wszystko co nam wpadnie w oko. Żeby nie było, ze od zawsze używamy tanich pieluch i nie wiem jak to jest z markowymi, wiec powiem. Jak Hania była mała, to kompletując wyprawkę noworodka, trafiłam na allegro na taniego jumbo paka pampersów zielonych. Tak było na obrazku aukcji. Jakie było moje zdziwienie gdy okazało się ze, w zwykłym szarym kartonie (nieoryginalnym) są te białe z paskiem... czyli premium care.  


Tych jedynek używałam długo, bo były zawyżone. Jedynka premium care wyglądała jak dwójka zielona. Mieliśmy je do 2 czy 3 miesiąca. Podobało mi się w nich to że miały wewnątrz taką siateczkę, która była idealna na wodniste kupy noworodka. Jak się potem okazało, 2 babydream z rossmanna były na nich wzorowane, także miały te siateczkę. Ponoć wielu osobom nie przypadła do gustu ta siateczka bo niby jak pielucha jest mokra to siateczka przylepia się do pupy. Nawet nie zwróciłam uwagi czy nam się przylepiało coś czy nie. Zdejmuje pieluchę, przemywam chusteczka, smaruje kremem i zakładam nową. Nawet jeśli coś się przylepia, to co za różnica. Zawartość pieluchy nie wyciekła, pupa nie odparzona... więc po co się rozwodzić czy coś się przylepia czy nie i szukać problemu na sile, skoro pielucha robi co trzeba


U nas z odparzeniami było dziwnie. Niby pupa stalowa, nosiła co chciała, nawet z kupą potrafiła wysiedzieć trochę i nic... aż do pierwszego ząbka. Potem przy każdej kupce pupka czerwona, i niczym nie szło tego wygoić. Miałam jakiś preparat niemiecki apteczny co niby czyni cuda i Niemki chwalą... smarowane 5 dni i nic, zero poprawy. Potem bepanten, sudokrem, taki healing coś- leczniczy, nie ten podstawowy przeciwko odparzeniom... dalej nic. Zmieniliśmy chusteczki.... kilka dni i pupa jak nowa. 


Potem kolejne odparzenie, już kremy działały- ale wolno. 2-3 dni i dopiero schodziło. Odstawiłam całkowicie wszystkie kremy, nie smaruje niczym. tylko przecieram dokładnie chusteczka i zakładam pieluchę. Pupka wraca do normy po paru godzinach. Używamy tych z lidla w wersji senitive (nie polskie- UK). Widocznie mają w składzie coś co goi pupkę, a kremy jakoś nie współgrały z tym wszystkim. Może to brzmi dziwnie, ale chustki, krem i pielucha, czasem mogą do siebie nie pasować. Nadmiar tego samego składnika może podrażnić.

Wiec podrażniona pupa to nie wina wyłącznie taniej pieluchy

Tym sposobem możemy spróbować obronić tanią pieluszkę podczas odparzeń. 

bajki , bajki dla dzieci , bajki online , blog , blogger , blogspot , ciąża tydzień po tygodniu , mama , piosenki dla dzieci

Brak komentarzy :

P