player

środa, 24 grudnia 2014

Gdy nasza tania pielucha przecieka- źle dobrany rozmiar.

 Dobrać rozmiar niby nic trudnego. Zazwyczaj sugerujemy się rozmiarówką wagową z opakowania. Gdy dziecko jest w danym przedziale wagowym kupujemy takie jakie wskazuje waga z opakowania. Rozmiar rozmiarowi nie równy. Jak z butami tak z pieluchami, rozmiar niby ten sam a jednak inny. Jedynka pampers premium care wygląda jak dwójka pampersa zielonego. Dlaczego? Tego nie wiem. 

Po czym poznać ze mamy nie ten rozmiar

, mimo że maluch jest w danym przedziale wagowym? Potrafiłam dobrze założyć za dużą jedynkę na noworodka, a teraz mamy problem z 4'ką babydreama. Hania ma 8,5kg (4'ka jest jakoś 7-18 kg) a ja jej nadal nie mogę założyć bo jest za duża. Niby wszystko pasuje, a w koło nóżek jest nadal duża luźna przestrzeń, której nie idzie zwęzić. a dziecko chude nie jest. Niektóre pieluchy są dziwne. Gdy mamy za małą pieluchę, może ona
także przeciekać. Nie chodzi mi o dosłownie za małą pieluchę (za ciasną: zamiast 4'ki 2'ka itp) bo to jest akurat logiczne-  za mała/ciasna, źle dopięta, cieknie. Chodzi o to gdy dziecko teoretycznie nosi 3'ki i są idealnie dopasowane, nie male, nie duże, brak luźnej przestrzeni wkoło nóżki- a cieknie. Możliwe ze dzidziuś dużo siusia, i wkład już jest pełny i nie ma czym chłonąć, no i gdzieś to leci niestety. My tak mieliśmy. Niby wagowo na 3'ke, ale na noc nosiliśmy 4'ki (dużo poza skalą wagową). Nie było luzu przy nogach, plecy tez dobrze dopięte. Jakby chciało gdzieś lecieć poza, to nie miałoby gdzie. 

Tak samo jak pielucha jest za duża. Niby wagowo ok, a na udkach luźno, dużo za luźno. To jest kluczowa sprawa, czemu pielucha cieknie. Za luźno na udkach i w plecach, ale o tym za moment. Warto się cofnąć do rozmiaru niżej. Mimo ze w pasie już zapięte rzepy ledwo na brzegu, a nie po środku. ale w nogawkach idealnie. Jeśli nie przecieka, czyli ten mniejszy wkład chłonie dobrze, a pielucha nie uciska, nie jest widocznie za mała, można śmiało w niej siedzieć (zakładając ze na te kolejny rozmiar przeszliśmy tylko dlatego, że wagówka tak kazała). 


Brak komentarzy :

P